تبلیغات
محب الرضا - تاثیرات دعای لاحول و لا قوه الا بالله

محب الرضا
 

   تاثیرات دعای لاحول و لا قوه الا بالله

هنگامی که در حالت دعا قرار میگیرید با این موضوع ایمان داشته باشید که قدرت روحی شما تنها علت و سبب و تنها عامل نجات دهنده شماست و از صمیم قلب اطمینان حاصل کنید که با وجود آن هر غیر ممکنی ممکن و هر عملی میسر میشود.

در وهله اول این جمله تاکیدی را همواره با خود تکرار کنید:روزی خواهد رسید که من به آرزوی خود برسم. آری روزی میرسد که من خوشبختی خود را بیابم.

اما فراموش نکنید که خواست و آرزوی خود را به آینده و به بعد موکول نکنیم و آن چه میخواهیم در زمان حال از ضمیر باطن بخواهیم و به آسانی بدان جان ببخشیم و البته این در صورتی میسر است که به آن ایمان کامل داشته باشیم.

هنگامیکه برای کسی دست دعا به سوی آسمان بلند میکنید او را در اعماق روح و ضمیر باطن خود بنشانید و او را با چهره ای شاد و روحی آزاد ببینید و از اینکه دعایتان مستجاب خواهد شد تشکر کنید.

هنگامیکه با روح و اعتقاد روبه سوی خداوند میکنید با شناختی که از او دارید میدانید که آرزویتان را بر آورده خواهد کرد زیرا خداوند هرگز با شکست میانه ای ندارد ، نه آن را میشناسد و نه آن را برای بندگانش میخواهد.

آخرین مرحله دعا شامل شناخت و قبول آن است و اعتقاد به این مسئله که حتما اجابت خواهد شد اما این نکته را به خاطر داشته باشید که ما هرگز قادر به دیدن وجدان و ضمیر و اعتقادات باطنی خود نیستیم اما میتوان با قدرت ایمان به آرزوهای خود جامه عمل بپوشانیم و دعاها را مستجاب کرد.

اما بیشتر اوقات این سوال به ذهنمان خطور میکند : پس چرا گاهی دعاهایمان مستجاب نمیشود؟ پاسخ آن در ۲ چیز است : یا ترس و تردید در نحوه انجام دعاست یا اینکه به خواست خداوند صلاح ما در همین بوده است.

«تاثیرات دعای لاحول و لا قوه الا بالله »

امام صادق (ع) فرموده است: هرگاه از افراد قدرتمند یا هر چیز دیگری ناراحت و غمگین شدید ، ذکر «لاحول و لا قوه الا بالله» را زیاد تکرار کنید زیرا این ذکر کلید گشایش هرگونه گرفتاری و ناراحتی است و گنجی است از گنجهای بهشت.

رسول اکرم (ص) فرمود : ذکر «لا حول و لا قوه الا بالله» ۹۹ درد را شفا میدهد که ساده ترین آنها اندوه است .


گرد آوری: گروه دین و اندیشه سایت تبیان زنجان
http://www.tebyan-zn.ir/Religion_Thoughts.html

- See more at: http://www.tebyan-zn.ir/News-Article/Religion_Thoughts/2011/6/12/30042.html#sthash.VKKnYo1g.dpuf

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 12 اسفند 1392 توسط محمدرضا
تمامی حقوق مطالب برای محب الرضا محفوظ می باشد